Azərbaycanda qeyri-hökumət təşkilatı kimi qeydiyyatdan keçən Avrasiya Əməkdaşlıq Fondu (EPF) Azərbaycanda qrantların idarə olunması və proqramlarının idarə olunması sahəsində lider təşkilatlardandır. Onun missiyası insanları sosial ədalət və iqtisadi rifah üçün dəyişiklikləri proqramlarla həyata keçirmək, onların icmalarını və öz həyatlarını yaxşılaşdırmağa kömək etməkdir. Qafqaz Tədqiqat Resurs Mərkəzi (QTRM) Cənubi Qafqazda sosial və iqtisadi tədqiqatların aparılması və təhlilinə, həmçinin Azərbaycanda tədqiqat ictimaiyyətinə dəstək verən AƏF proqramıdır.
İdeal namizəd geniş tapşırıqların idarə olunması və proqram idarəçiliyi, monitorinqi, sənədləşdirilməsi və inzibati məsələlərdə idarə heyətinə dəstək olmaq üçün müstəqil işləyə biləcək təcrübəyə malik olmalıdır.
Vəzifə və öhdəlikləri:
- Proqramın planlaşdırılması və hazırlanmasının koordinasiyasına kömək etmək;
- Proqramın fəaliyyət göstəricilərinin vəziyyəti və mərhələlərinə nəzarət etmək;
- Layihə sənədlərinin tamamlanmasını və müvafiq tərəflərə təsdiq üçün təqdim edilmələrini təmin etmək üçün müvafiq tədbirlər görmək;
- Menecerlərin diqqətində olan məsələləri müəyyənləşdirmək üçün müvafiq arxiv sənədləri və istinadları tədqiq etmək;
- Tədbirlərin, konfransların və seminarların təşkil edilməsinə kömək etmək;
- Proqram materiallarının yaradılmasına və proqram fəaliyyətlərini əks etdirən hesabatların hazırlanmasına kömək göstərmək və digər təbliğat materiallarını hazırlamaq;
- Facebook, Twitter, və s. social şəbəkələrdə olan EPF / CRRC səhifələrində sosial media mövcudluğunu idarə etmək;
- Daxili və xarici sənədlərin ingilis və azərbaycan dillərindən tərcüməsinə kömək etmək;
- Nəzarətçi tərəfindən təyin edilmiş digər vəzifələri yerinə yetirmək.
Tələblər:
- Sosial elmlər üzrə magistr dərəcəsi: xüsusilə beynəlxalq münasibətlər, siyasi elm, sosiologiya və ictimai siyasət üzrə;
- Layihənin həyata keçirilməsində minimum 1-2 il iş təcrübəsi;;
- SMM bacarığı arzuolunandır;
- Vətəndaş cəmiyyəti təşkilatları və beynəlxalq qurumlar ilə iş təcrübəsi üstünlükdür;
- Tez öyrənmə bacarığı və tənqidi düşüncəni nümayiş etdirmək;
- Yaradıcı, detal yönümlü, bacarıqlı və öz-motivasiyali olmalıdır;
- Təzyiq altında sakit və profesional münasibəti saxlamaq bacarığı;
- Yüksək keyfiyyətli işlərin sürətlə istehsal edilməsi zamanı çoxsaylı layihələri idarə etmək və son müraciət tarixlərini keçməmək bacarığı vacibdir;
- Azərbaycan və ingilis dillərində mükəmməl yazı və redaktə bacarıqları tələb olunur (rus dili arzu olunandır);
- MS Office proqramlarında peşəkarlıq.
Maraqlanan namizədlər info@epfound.az ünvanına izahat məktubu və CV-lərini 9 sentyabr 2018-ci il saat 23: 00-a qədər göndərməldirlər. Xahiş edirik mövzu xəttində müraciət etdiyiniz vəzifəni qeyd edin. Yalnız seçilən namizədlərlə əlaqə saxlanılacaq. EPF / CRRC, müraciət üçün son tarixdən əvvəl vəzifəyə işçi qəbul etmək hüququnu saxlayır.

Eurasia Partnership Foundation (EPF), registered as a non-governmental organization, is a recognized leader in the field of grants management and program administration in Azerbaijan. Its mission is to empower people to effect change for social justice and economic prosperity through hands-on programs, helping them to improve their communities and their own lives. Caucasus Research Resource Center is a program of EPF focused on conducting and analyzing social and economic research in the South Caucasus, and supporting research community in Azerbaijan.
The ideal candidate will be experienced in handling a wide range of tasks and able to work independently to support an executive team in program management, monitoring, documentation, and administrative issues.
Duties and Responsibilities:
- Assist in coordination of program planning and preparation;
- Monitor status of program performance metrics and milestones;
- Take necessary action to ensure project documents are completed and submitted to relevant parties for approval;
- Research for relevant background documents and references to identify issues requiring managers’ attention;
- Assist in organizing events, conferences, and workshops;
- Assist in producing program materials and reports highlighting program activities, and develop other outreach materials;
- Manage social media presence on EPF/CRRC pages on Facebook, Twitter, etc.;
- Assist with the translation of internal and external documents from/to English and Azerbaijani;
- Perform other duties as assigned by the supervisor.
Requirements:
- Master’s degree in social sciences in particular international relations, political science, sociology and public policy preferred;
- Minimum 1-2 years relevant professional experience in project implementation;
- SMM skill is an asset;
- Experience working with civil society organizations and international institutions is an advantage;
- Ability to learn quickly and demonstrate critical thinking;
- Must be creative, detail-oriented, resourceful, and self-motivated;
- Ability to maintain a calm and professional attitude under pressure;
- Ability to manage multiple projects and meet deadlines while quickly producing high-quality work is essential;
- Excellent writing and editing skills in Azerbaijani and English is required (Russian is an asset);
- Proficiency in MS Office applications.
Interested candidates are invited to send a cover letter and CV/resume to info@epfound.az by 23:00 , on Sep 9. Please, specify the position title in the subject line. Only the candidates chosen for the short-list will be contacted. EPF/CRRC keeps the right to fill the position before the deadline.